پرونده دوران 8 ساله رياست جمهوری «جرج بوش» در آمريكا، تا چندی ديگر برای هميشه در تاريخ بسته می‌شود و چهره او از رسانه‌ها رخت بر می‌بندد. رسانه‌ها در اين مدت، بيشتر درباره رفتارهای سياسی بوش می‌نوشتند، اما او يك سوژه ديگر نيز برای مطبوعات عامه پسند داشت: «دخترانش». حركات دو دختر دو قلوی او در طول دوران رياست جمهوری، همواره زير نظر خبرنگارانی قرار داشت كه دوست داشتند از زندگی خصوصی و خانوادگی بوش برای ديگران بگويند.


بوش با «لائورا» همسرش كه كتابدار بود، از طريق دوستان مشترك خويش آشنا شد و در نوامبر سال 1977 ميلادی با او ازدواج كرد. چهار سال بعد آنان صاحب دو فرزند دوقلوی دختر شدند و به پاس احترام به مادرانشان، آنها را «باربارا» (به نام مادر جرج بوش) و «جنا» (مادر لائورا) ناميدند. بوش و همسرش در آن زمان هر دو 35 ساله بودند.


دختران دوقلوی بوش در شهر دالاس ايالت تگزاس متولد شدند. بوش در آن زمان به كار تجارت نفت مشغول بود. او سپس برای فعاليت‌های سياسی به حزب جمهوريخواه پيوست و در سال 1995 به فرمانداری ايالت تگزاس رسيد.


هنگامی كه بوش در سال 2001 به رياست جمهوری امريكا رسيد، دخترانش كه در آن زمان جوانانی 20 ساله بودند، پدر را در تبليغات رياست جمهوری بسيار ياری دادند.


بی‌ترديد، يكی از خاطرات ماندگار دختران دوقلوی بوش، شركت در مراسم سوگند رياست جمهوري پدر در سال‌های 2001 و 2005 ميلادی است. اين تصوير، جنا را در حال نگاه كردن به پدر در جريان اولين تحليف او نشان می‌دهد.


دختران بوش حالا چهار سال بزرگتر شده‌اند. آنان با پوشيدن لباس‌های شيك میروند تا در سال 2005 برای دومين بار در مراسم سوگند پدر به عنوان رييس جمهوری قدرتمندترين كشور دنيا شركت كنند.


درست يكسال پيش زمانی كه دختران بوش برای تعطيلات ژانويه به بوئنوس آيرس پايتخت آرژانتين رفته بودند، هدف دستبرد قرار گرفتند. هنگامی كه باربارا و خواهرش در يكی از رستوران‌های محله «سان تلمو» در منطقه گردشگری بوئنوس آيرس در حال شام خوردن بود، دزدان كيف او را ربودند. هنگام سرقت 20 روز از حضور دختران بوش در آرژانتين می‌گذشت. در آن زمان، خواهرش برای يك برنامه يونيسف در پاراگوئه – همسايه آرژانتين- كار می‌كرد و با سفر باربارا، هر دو تصميم گرفته بودند تا تعطيلات سال نوی ميلادی را در بوئنوس آيرس بگذرانند.


جنا بوش ارديبهشت گذشته با نامزدش «هنری هيگر» بطور رسمی ازدواج كرد. در تصوير، رييس جمهوری آمريكا، همسرش، هيگر، جنا و والدين شوهرش را در عكس يادگاری مراسم می‌بينيد. هيگر، دستيار سابق كاخ سفيد است كه اكنون در دانشگاه ويرجينيا تحصيل می‌كند.

جنا بوش در سن 26 سالگی – يكسال پيش- به شهر تاريخی «ماچو پيچو» در پرو سفر كرد تا از نزديك با تمدن اينكاها آشنا شود. او را در اين سفر، چهار زن و بيش از ده مامور امنيتی لباس شخصی همراهی می‌كردند. شغل اصلی جنا، تدريس مد است. جنا بوش در سفر چند روزه خود با صندوق كمك به كودكان سازمان ملل نيز همكاری داشت.

Advertisements